×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zabrze: trwa budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Autor: MSX/Rynek Zdrowia12 listopada 2013 18:07

Na dachu budowanego w Zabrzu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka zawisła we wtorek (12 listopada) wiecha. Oznacza to, że zakończone zostały prace nad żelbetową konstrukcją budynku.

Zabrze: trwa budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka powstaje na terenie głównej siedziby Szpitala Miejskiego w Zabrzu-Biskupicach. Budowa rozpoczęła się w połowie czerwca br. Do tej pory zakończone zostały prace przy konstrukcji żelbetowej, a także montaż izolacji. Gotowe są instalacje podposadzkowe. Rozpoczął się montaż okien oraz pokryć dachowych. Trwają prace przy zewnętrznych sieciach ciepłowniczej i kanalizacyjnej. Jeszcze w listopadzie rozpocznie się montaż wewnętrznych instalacji sanitarnych.

Centrum będzie miało kubaturę ponad 23 tys. m3. Z budynkiem Szpitala Miejskiego będzie połączone dwukondygnacyjnym łącznikiem. Nowy pawilon będzie miał trzy kondygnacje użytkowe. W przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, szkoła rodzenia oraz pomieszczenia administracyjne, socjalne i gospodarcze. Na parterze ulokowana zostanie izba przyjęć ginekologii i położnictwa, oddział ginekologiczny, patologii ciąży i zespół położniczy septyczny. Na piętrze znajdzie miejsce oddział położniczy, porodowy, neonatologiczny oraz dwie sale operacyjne.

Pacjentki rodzące w Centrum będą mogły skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia. Możliwe będą porody w wodzie. Centrum będzie działało w systemie "rooming-in", w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu. Pacjentki będą mogły skorzystać ze wsparcia poradni diabetologicznej, laktacyjnej, neonatologii czy diagnostyki prenatalnej.

Głównym wykonawcą inwestycji jest Warbud S.A. Zgodnie z umową, prace przy budowie Centrum powinny zakończyć się w sierpniu 2014 r.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum