Zabrze: otwarto Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 października 2014 13:02

Nowoczesny ośrodek ginekologiczno-położniczy - Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - otwarto we wtorek w Zabrzu. Inwestycja Szpitala Miejskiego kosztowała 43 mln zł, była możliwa dzięki wsparciu miasta, które jest jego organem prowadzącym.

Zabrze: otwarto Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Centrum, mieszczące oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny oraz nowy oddział patologii ciąży, powstało na terenie głównej siedziby Szpitala Miejskiego w Zabrzu-Biskupicach. Wybudowano je w niespełna 15 miesięcy. Mieści 78 łóżek i blok operacyjny.

Szpital Miejski to jedyna w Zabrzu placówka świadcząca usługi z zakresu położnictwa i ginekologii oraz neonatologii, ale dotychczasowa siedziba oddziałów nie spełniała już współczesnych standardów.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji będziemy jednym z wiodących ośrodków o tym profilu w całej aglomeracji - powiedział prezes szpitala Mariusz Wójtowicz.

Inwestycję poprzedziła analiza prognoz demograficznych oraz ocena rynku usług ginekologiczno-położniczych w Zabrzu. W 2012 r. w szpitalu urodziło się ok. tysiąca dzieci. Zarząd szpitala przewiduje, że dzięki powstaniu centrum liczba ta znacząco wzrośnie, a w ciągu kilku lat podwoi się.

Centrum będzie miejscem, gdzie opieka nad kobietami i noworodkami będzie kompleksowa. Obok pomocy lekarzy możliwe będą konsultacje psychologiczne, dietetyczne, działać będzie szkoła rodzenia, a także poradnia laktacyjna. 

Będzie to też pierwszym w regionie ośrodk laparoskopowego leczenia endometriozy. - Dzięki jednej z najlepiej wyposażonych w Polsce multimedialnej sali do zabiegów laparoskopowych oraz świetnemu zespołowi ginekologów i chirurgów będziemy mogli skutecznie pomagać pacjentkom z tym schorzeniem - zaznaczył prezes Wójtowicz.

Budynek ma powierzchnię ponad 1800 m kwadratowych. Jest połączony z obecnymi budynkami szpitalnymi specjalnym łącznikiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum