Zabrze: będzie przebudowa starego szpitala

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2010 16:30

Śląski Uniwersytet Medyczny przygotował studium programowo-przestrzenne dla remontu dawnego szpitala w Zabrzu, który stanie się Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej.

– Na zlecenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  zostało wykonane studium programowo - przestrzenne inwestycji, jaką jest przebudowa dawnego szpitala miejskiego nr 1 „Wyciska” w Zabrzu dla  docelowej lokalizacji Akademickiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej oraz funkcji naukowo-dydaktycznych Wydziału Lekarskiego z  Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym w Zabrzu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Izabela Koźmińska-Życzkowska, rzecznik prasowy SUM w Katowicach

Jak informuje, aktualnie uczelnia stara się ustalić termin spotkania z prezydentem Zabrza w celu przedstawienia i omówienia szczegółów dokumentu.

Przypomnijmy, że budynki starego zabrzańskiego szpitala zostały przekazane SUM przez władze Zabrza jako darowizna.

– To duża inwestycja. Wszelkie formalności w związku z nią musza być wykonane zgodnie z prawem. Dlatego potrzeba nam czasu. Następnym etapem będzie m.in. stworzenie projektu budowlanego – tłumaczy nam rzeczniczka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum