Zabrze. Śląski Park Technologii Medycznych otrzyma 4,5 mln zł na rozbudowę centrum badawczego

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP11 czerwca 2021 07:15

Park Technologii Medycznych Kardio-Med w Zabrzu dostanie unijną dotację w wysokości 4,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę centrum badawczego

Jeden ze śląskich ośrodków w Zabrzu otrzyma wysokie dotacje unijne/Fot. kmptm.pl
  • Kardio-Med Silesia w Zabrzu otrzyma wysokie dofinansowanie unijne
  • Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację Banku Tkanek i Komórek
  • Śląski ośrodek planuje także zakup specjalistycznego sprzętu do prowadzenia rozszerzonych badań

Jak poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, przedmiotem projektu jest rozwój infrastruktury Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia poprzez modernizację Banku Tkanek i Komórek oraz utworzenie nowych stanowisk laboratoryjnych.

Jakie badania będą prowadzone w Kardio-Med?

Pozwoli to na prowadzenie badań w zakresie: medycyny spersonalizowanej, medycyny regeneracyjnej, rozwijanie nowych technologii medycyny precyzyjnej w obszarze genetyki zaburzeń kardiologicznych i metabolicznych oraz rozwijanie innowacyjnych technologii materiałowych w zakresie medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem technologii druku 3D.

Powstała w ramach projektu infrastruktura będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej i niekomercyjnej.

Na co zostaną przeznaczone środki?

W ramach projektu zostanie zmodernizowana istniejąca już infrastruktura Banku Tkanek i Komórek w celu jej dostosowania do obowiązujących norm i wymogów głównego inspektora farmaceutycznego. Ponadto planowany jest zakup aparatury badawczej.

Działający od 2015 r. przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia to centrum nowych technologii i miejsce prac naukowo-badawczo-wdrożeniowych nad innowacyjnymi projektami w medycynie, biotechnologii i ochronie zdrowia. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum