Zabrze: Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka wkrótce będzie otwarte

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 02 września 2014 20:12

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, nowa część Szpitala Miejskiego, jest już niemal gotowe. Trwają ostatnie prace przygotowujące do wielkiego otwarcia. To nastąpi 28 października.

Nowa część Szpitala Miejskiego w Zabrzu będzie miejscem, w którym kobiety (nie tylko w ciąży) oraz noworodki znajdą kompleksową opiekę z różnych dziedzin.

W 3-kondygnacyjnym budynku znajdą się m.in. specjalistyczne poradnie: diabetologiczna, diagnostyki prenatalnej, laktacyjna, neonatologiczna oraz kardiologiczna dla kobiet w ciąży, którą współtworzyć będzie Śląskie Centrum Chorób Serca).

W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka powstaną cztery oddziały szpitalne - ginekologiczny, położniczy, neonatologiczny i patologii ciąży, dwa bloki operacyjne, szereg sal zabiegowych, apteka. Centrum poprowadzi szkołę rodzenia i poradnię dla rodziców.

Leczenie i doradztwo w tak wielu aspektach ciąży i kobiecych spraw w jednym miejscu ma być największą zaletą centrum.

Będzie to jedyna tak kompleksowa placówka w regionie. W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu znajdzie się 78 łóżek. Sale będą w systemie "rooming-in", który zapewnia matce stały kontakt z dzieckiem. 

Więcej: www.dziennikzachodni.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum