Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia | 03-05-2017 20:51

Za kilka dni zawiśnie wiecha na nowym szpitalu GUMed

Minister Konstanty Radziwiłł weźmie udział w uroczystości zawieszenia wiechy na budowanym w Gdańsku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Pieniądze na realizację inwestycji i zakup wyposażenia to około 600 mln zł, pochodzących głównie z budżetu państwa.

Na zdj. prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. FOT. GUMed

Będzie to nowy szpital Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Smoluchowskiego. Uroczystość zaplanowano na 8 maja.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to kompleks czterech budynków połączonych łącznikami z działającym już Centrum Medycyny Inwazyjnej.

- Budowa przebiega zgodnie z planem a pierwsza część inwestycji ma zostać zakończona w przyszłym roku. Liczę że w jego drugiej połowie, w nowym szpitalu pojawią się już pacjenci - mówi prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Do nowej siedziby przeniesiona zostanie wówczas część klinik, które obecnie znajdują się w budynkach przeznaczonych do wyburzenia. W ich miejsce budowane będzie w ramach drugiego etapu kolejne skrzydło szpitala. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na 2020 rok.

Na siedmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej leczonych będzie prawie 700 pacjentów. Oprócz 25 klinik, oddziałów i innych jednostek szpitalnych, znajdą się tam także m.in blok operacyjny z ośmioma salami i administracja szpitala.

Do końca 2017 roku wykonana ma być elewacja i pokrycia dachów nowego szpitala. Kontynuowane będą też prace wykończeniowe wewnątrz. 

Więcej: www.radiogdansk.pl