×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Za dwa lata kolejny prywatny szpital w Warszawie?

Autor: 4.rp.pl/Rynek Zdrowia26 października 2015 09:09

Lux Med - największa sieć medyczna w Polsce - chce otworzyć za dwa lata szpital w Warszawie. Zakupiła na ten cel nieruchomość, którą zaadaptuje na szpital.

Za dwa lata kolejny prywatny szpital w Warszawie?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital będzie dysponował ponad 200 łóżkami i ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej. Pierwszy pacjent miałby zostać przyjęty w styczniu 2017 r.

Nieruchomość musi zostać zaadaptowana na cele przewidziane przez kupującego. Pierwotnie jej przeznaczeniem była funkcja biurowa. Dogodny rozkład i aranżacja budynku, dobry dostęp komunikacyjny, trzy lata temu skłoniły prywatnego właściciela wraz z bankiem do zawiązania spółki celowej i znalezienia właściwego przeznaczenia nieruchomości.

- Przeprowadzona przez Upper Finance Med Consulting analiza rynku wykazała, że najkorzystniejsze dla inwestorów ale też dla społeczności lokalnej będzie stworzenie w tym miejscu kolejnego szpitala - wyjaśnia Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting, firmy będącej wyłącznym doradcą finansowym po stronie sprzedającego.

- Uczestniczyliśmy w charakterze doradcy transakcyjnego w procesie sprzedaży 100% udziałów w SGB Fortune MA Sp. z o.o. oraz Ogółu Praw i Obowiązków w SGB Fortune Ma Sp. z o.o. Sp. K. na rzecz inwestora strategicznego - Grupy Lux Med. W konsekwencji tej transakcji Lux Med nabył nieruchomość, w której zamierza uruchomić kolejny szpital. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m² i umożliwia rozbudowę infrastruktury - dodaje Tatiana Piechota.

Ogólnopolska sieć medyczna, której właścicielem jest brytyjska grupa ubezpieczeniowo-medyczna Bupa, prowadzi już siedem szpitali w Polsce: dwa pod marką Endoterapia, dwa Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed.

Więcej: www4.rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze