ZUS rozda 89,6 mln zł. Ponad 1 tys. firm otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy

Autor: • Źródło: PAP21 listopada 2022 09:46

1098 płatników składek zakwalifikowało się do sfinansowania projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy w tegorocznym konkursie ZUS. Łączna kwota dofinansowania wyniosła około 89,6 mln zł - poinformował  Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS rozda 89,6 mln zł. Ponad 1 tys. firm otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy
ZUS rozda 89,6 mln zł. Ponad1 tys. firm otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy Fot. AdobeStock

 

Ponad 1 tys. firm otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy

ZUS opublikował listę rankingową projektów, które otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w konkursie na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy realizowane w 2023 r.

- Listę zamieściliśmy na stronie ZUS oraz w BIP - powiedział rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. - Wnioskodawcy, którego projekt o dofinansowanie nie został umieszczony na pierwszej liście rankingowej, w przypadku naruszenia procedury konkursowej lub innych naruszeń formalnych przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej - dodał.

Do 8 lipca tego roku można było składać wnioski w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ramach którego pracodawcy mogą otrzymać dofinansowanie. Może ono pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę.

W ramach konkursu na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2023 r. do ZUS za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl wpłynęło 3 980 wniosków. To ponad 16 proc. więcej niż w roku 2021 rok.

ZUS nagradza projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum