Wschowa: modernizacja oddziału wewnętrznego

Autor: Gazeta Lubuska, SA/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2010 11:09

NZOZ Nowy Szpital we Wschowej, należący do sieci szpitali Grupy Nowy Szpital rusza z remontem oddziału wewnętrznego.

Interna zajmie miejsce po dawnym oddziale dziecięcym, na który placówka nie otrzymała kontraktu z NFZ.

W wyremontowanym oddziale wewnętrznym znajdzie się, m.in. sala intensywnego nadzoru kardiologicznego z trzema łóżkami, pracownia prób wysiłkowych i badań echoserca. Szpital już ma sprzęt do prób wysiłkowych z bieżnią oraz aparat echo.

Z rozpoczęciem prac, jak twierdzi dyrektor placówki Tomasz Karmiński, szpital czeka na decyzję Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w sprawie dofinansowania zakupu windy, która musi być na takim oddziale.

Poprawią się również warunki bytowe pacjentów. Na oddziale bowiem przewiduje się jedynie dwuosobowe sale chorych.

Oddział wewnętrzny, to kolejny oddział remontowany w tym szpitalu. Od 2006 roku, kiedy spółka Grupa Nowy Szpital przejęła wschowską placówkę, odremontowano już oddział ginekologiczno-położniczy i chirurgię.

– Nowy Szpital dużo inwestuje we wszystkie placówki medyczne, wchodzące w skład grupy – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Renata Szczepocka, koordynator marketingu w spółce. – Wystarczy podać, że, np. w szpitalu w Nakle już wyremontowano oddział ginekologii i chirurgii. Obecnie jest tam też odnawiany oddział wewnętrzny.

W ubiegłym roku na zakup samego sprzętu dla szpitali w Nakle i Szubinie wydano prawie 2 mln złotych. Zakupiono, m.in. laparoskopy, aparaty rtg, wideo gastroskopy i wideokolonoskopy oraz dwie karetki, które w tym roku zostaną wyposażone w respiratory. Tylko tegoroczne remonty w tych dwóch szpitalach przekroczą w tym roku wartość 3 mln.

W placówce w Świeciu natomiast przewiduje się otwarcie wyremontowanego oddziału rehabilitacji neurologicznej, a w Skwierzynie będzie przeprowadzony remont oddziału wewnętrznego.

Renata Szczepocka twierdzi, że Grupa Nowy Szpital stawia bardzo na wyposażenie szpitali. Zakup sprzętu ułatwia spółce fakt, że nie kupuje pojedynczych sztuk, ale realizuje zaopatrzenie dla całej grupy. – Przy większych zakupach, cena jednostkowa aparatu jest zdecydowanie niższa – zapewnia Renata Szczepocka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum