Wrocław: w lipcu ruszy rozbudowany szpital EMC Instytut Medyczny

Autor: Gazeta Wrocławska, SA/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2009 11:13

Rozbudowaną i zmodernizowaną placówkę uruchomi w lipcu szpital EuroMedi-Care, należący do grupy kapitałowej EMC Instytut Medyczny. Rozbudowa pozwoli na dwukrotne zwiększenie świadczonych przez placówkę usług medycznych.

– Szpital przy ul. Pilczyckiej we Wrocławiu powiększono o nowe skrzydło.Rozwijane będą usługi urologiczne, ortopedyczne i chirurgii plastycznej – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Agata Bawiec, rzecznik prasowy EMC. – Rozbudowany został też oddział diagnostyczny. Lekarze będą więc wykonywać więcej nowoczesnych badań, zwłaszcza endoskopowych.

W nowej placówce na pacjentów czeka 40 łóżek szpitalnych i dwie nowoczesne sale operacyjne. Dodatkowo szpital został wyposażony w nowoczesną zintegrowaną sieć informatyczną, umożliwiającą rozwój telemedycyny, w tym ścisłą współpracę z jednostkami zagranicznymi EMC oraz z wyspecjalizowanymi szpitalami w Europie i USA.

Koszt inwestycji – samej budowy, bez wyposażenia w sprzęt, który jest jeszcze kupowany – wyniósł 15 mln złotych.

Euro Medi-Care we Wrocławiu działa od styczniu 2002. W ostatnich trzech latach średnio rocznie hospitalizowano ok. 8 tysięcy pacjentów, wykorzystując 44 łóżka w oddziałach szpitalnych, 2 sale operacyjne, 2 sale zabiegowe, sale wzmożonego nadzoru pooperacyjnego, pracownię endoskopii i motoryki przewodu pokarmowego oraz dział diagnostyki obrazowej, w tym pracownie rezonansu magnetycznego i dział badań klinicznych.

Szpital dysponuje oddziałem chirurgii endoskopowej i ogólnej, ortopedycznym, gastroenterologicznym, urologicznym, ginekologicznym, chirurgii plastycznej, chirurgii onkologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii. W poradniach przyszpitalnych udzielanych jest rocznie ponad 40 tysięcy porad specjalistycznych, w tym porady w ramach umowy z NFZ oraz w ramach umów z PZU,  Alianz, Signal Iduna i Inter.

EMC Instytut Medyczny S.A. w ciągu 8 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu rozwinął się w sieć placówek medycznych. W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 7 szpitali i 13 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej, w tym:  „EuroMediCare” Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital Św. Rocha w Ozimku k/ Opola, „Lubmed” - zespół przychodni POZ w Lubinie, Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, „Przychodnia przy ul. Łowieckiej” we Wrocławiu, Szpital „Mikulicz” w Świebodzicach, EMC Heath Care w Dublinie, EuroMed w Waterford, Szpital „Bukowiec” w Kowarach koło Jeleniej Góry oraz  Szpital Geriatryczny w Katowicach.

Do 2015 roku spółka planuje uruchomienie kolejnych jednostek i objęcie opieką medyczną 5 proc. populacji mieszkańców Polski (około 2 mln osób).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum