Wrocław: trwa wielka przeprowadzka szpitala im. Marciniaka do nowej siedziby

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2015 08:57

Ograniczane jest funkcjonowanie Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka w starej lokalizacji - przyjęcia planowe, a także przyjmowanie pacjentów na SOR przy ul. Traugutta.

Wrocław: trwa wielka przeprowadzka szpitala im. Marciniaka do nowej siedziby
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Nowym Szpitalu Wojewódzkim w dzielnicy Stabłowice trwa montaż ostatnich elementów wyposażenia, sprzętu i generalne sprzątanie. Wart ponad 380 milionów złotych obiekt jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce.

Do tej nowej siedziby przeprowadza się Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej. W starych obiektach trwa pakowanie dokumentacji medycznej i części sprzętu - aparatów USG, EKG czy narzędzi chirurgicznych. Te ostatnie zostaną przewiezione 31 sierpnia.

Większość urządzeń i mebli używanych dotychczas w szpitalu im. Marciniaka zostanie sprzedana albo przekazana innym placówkom. W nowej siedzibie ma być także w całości nowe wyposażenie medyczne.

Większość sprzętu medycznego jest już zamontowana na nowym miejscu. Trwa montowanie i ustawianie szaf, szafek, biurek, lad oraz ostatnich elementów wyposażenia, takich jak wieszaki, żaluzje, dozowniki środków dezynfekujących.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum