Wrocław: szpital wojewódzki otrzymał od miasta ponad 1 mln zł na inwestycje

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 15:37

Ponad milion złotych na dofinansowanie zakupu specjalistycznych urządzeń medycznych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz wsparcie przebudowy oddziału ginekologiczno-położniczego w tej lecznicy przekazał w tym roku wrocławski magistrat.

Wrocław: szpital wojewódzki otrzymał od miasta ponad 1 mln zł na inwestycje

Samorząd Wrocławia co roku wspiera działające w stolicy Dolnego Śląska szpitale w zakupie sprzętu i wyposażaniu oddziałów położniczych. Tym razem to wsparcie, w kwocie miliona złotych, trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego. W ten sposób dofinansowano zakup specjalistycznego sprzętu oraz wsparto finansowo przebudowę oddziału ginekologiczno-położniczego.

W ramach tej pomocy kupiono: USG ginekologiczne z kompletem głowic, KTG, inkubator noworodkowy, MONACO - scentralizowany system monitorowania i nadzoru okołoporodowego, system monitoringu (telemetria) oraz dwa kardiotokografy.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego prof. Wojciech Witkiewicz przypomniał, że w tym roku, pomimo pandemii, udało się wyremontować oddział patologii ciąży i pokój narodzin, gdzie pacjentki mogą rodzic w warunkach podobnych do domowych.

Według danych wrocławskiego magistratu, w szpitalu przy ul. Kamieńskiego rodzi się najwięcej dzieci na Dolnym Śląsku. "Jako pierwszy szpital na Dolnym Śląsku przeprowadziliśmy poród w immersji wodnej, jako pierwsi w Polsce, a na pewno na Dolnym Śląsku, poród w znieczuleniu gazem Entonox. Teraz jako pierwsi we Wrocławiu mamy pokój narodzin"- powiedział dr Bogusław Malik, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Program "Zdrowa Matka i Dziecko", w ramach którego udzielane jest wsparcie szpitalom, prowadzony jest przez samorząd Wrocławia od ponad 10 lat. W ramach przedsięwzięcia do wrocławskich szpitali kierowana jest pomoc na zwiększenie jakości opieki okołoporodowej nad matką i dzieckiem, wczesne wykrywanie zagrożeń zdrowotnych oraz zapobieganie chorobom. Program obejmuje też wsparcie finansowe dla sześciu wrocławskich szkół rodzenia.

 Piotr Doczekalski (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum