Wrocław: rewitalizacja budynków akademii medycznej pochłonie 20 mln zł

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2011 12:57

Budynki wrocławskiej uczelni medycznej zostaną odnowione w ramach projektu "Rewitalizacja Zespołu Zabytkowej Architektury Klinik Akademii Medycznej we Wrocławiu". Inwestycja ma kosztować 20 mln zł.

Wrocław: rewitalizacja budynków akademii medycznej pochłonie 20 mln zł

Prace rewitalizacyjne XIX-wiecznych gmachów Akademi Medycznej im. Piastów Śląskich ruszyły w maju 2011 roku i potrwają do września 2012 roku.

- Znaczną część tej kwoty, bo prawie 14 mln zł, stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Pozostałe 6 mln zł to wkład własny uczelni - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Grzebieluch, rzecznik uczelni.

Rewitalizacji zostaną poddane budynki: Katedry i Zakładu Farmakologii, Katedry i Zakładu Biofizyki; Katedry i Zakładu Biochemii Lekarskiej; Katedry i Zakładu Fizjologii, Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej; Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii, Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej oraz Katedry i Zakładu Patomorfologii, Katedry i Zakładu Patofizjologii, Katedry i Zakładu Genetyki.

W każdym z budynków objętych rewitalizacją planuje się wykonanie podobnego zakresu prac, m.in. kompleksową renowację elewacji wykonanych z cegły klinkierowej, osuszenie i izolowanie fundamentów i ścian fundamentowych, wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie przewidziane jest także przeprowadzenie remontu nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych w obrębie rewitalizowanych budynków Klinik AM.

Jak zapewnia rzecznik Jolanta Grzebieluch, prace dotyczą budynków, gdzie odbywają się zajęcia dydaktyczne i nie są one uciążliwe dla pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum