Wrocław: przeprowadzka onkologii do Przylądka Nadziei wcześniej niż planowano

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2014 10:32

Dziecięca klinika onkologiczna we Wrocławiu przeprowadzi się do nowej siedziby - Przylądka Nadziei. Przeprowadzka odbędzie się kilka miesięcy wcześniej, niż początkowo planowano. Czterokondygnacyjny budynek już stoi. Jest nawet częściowo przeszklony. Kładzione są w nim tynki i montowana instalacja.

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego będzie mogła przyjąć na oddziały jednocześnie 69 dzieci chorych na nowotwory. Tylko pięć sal będzie dwuosobowych, pozostałe to "jedynki". Wszystkie z łazienkami.

Na parterze Przylądka Nadziei będzie działać izba przyjęć, administracja i oddział rehabilitacyjny. Na pierwszym piętrze będzie oddział onkologiczno-hematologiczny, przychodnia przyszpitalna oraz oddział dzienny wraz z laboratorium. Kolejne trzy oddziały, w tym wzmożonej opieki medycznej, ulokowane zostaną na drugim piętrze. Na trzecim będzie oddział przeszczepowy (największy w Polsce) i poprzeszczepowy.

Onkologię dziecięcą połączy z sąsiednim Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym podziemny tunel. Dotrą nim szybko do dzieci lekarze konsultanci z dużego szpitala. Budowa szpitala wraz z jego wyposażeniem ma kosztować 116 mln zł. 85 mln zł pochodzi ze środków unijnych, 15 mln zł przekazało Ministerstwo Zdrowia, a Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" uzbierała około 12 mln zł.

Jeśli realizacja inwestycji będzie przebiegać w dotychczasowym tempie, to z końcem listopada budynek zostanie przekazany do odbiorów technicznych, a na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku zacznie się przeprowadzka małych pacjentów. Pierwotnie planowano, że budowa zakończy się we wrześniu 2015 roku.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum