Wrocław: przeprowadzka chirurgii i urologii dziecięcej USK do nowej lokalizacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2020 16:36

Od 1 lutego Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, znajdująca się dotychczas przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej, zacznie działać w szpitalu przy ul. Borowskiej.

Wrocław: przeprowadzka chirurgii i urologii dziecięcej USK do nowej lokalizacji
FOT. Arch. USK we Wrocławiu

- Przenosimy się, by wykorzystać najlepsze na Dolnym Śląsku możliwości diagnostyczne, jakimi dysponuje USK przy ul. Borowskiej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przeprowadzką. Liczymy na to, że szybko i sprawnie uda nam się przenieść klinikę - powiedział Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

Klinika w nowej lokalizacji dysponować będzie 36 łóżkami. W klinice każdego roku jest hospitalizowanych ponad 2,5 tys. pacjentów, w poradniach oraz izbie przyjęć udziela się ponad 20 tys. porad.

- Przeprowadzka jest nie lada wyzwaniem technicznym i administracyjnym. By przenieść pacjentów w struktury szpitala przy ul. Borowskiej trzeba było przebudować dwa oddziały szpitalne, zmodernizować blok operacyjny, przeorganizować pracę SOR, przychodni i rejestracji. Zakupić nowy sprzęt dostosowany do leczenia dzieci - powiedziała rzecznik szpitala Monika Kowalska.

Wyjaśniła, że zmiana siedziby Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej nastąpi od 1 lutego 2020 roku, ale do tego momentu będzie działać też w starej siedzibie przy ul. Curie-Skłodowskiej.

Klinika przeniesiona zostanie na ul. Borowską 213 na piąte piętro w budynku B.

- Pacjenci z przypadkami ostro-dyżurowymi z zakresu chirurgii dziecięcej będą przyjmowani przez SOR ul. Borowska 213 specjalnie uruchomioną ścieżką dziecięcą - wyjaśniła rzecznik.

Poradnie dziecięce: chirurgiczna, urologiczna i onkologiczna - znajdą się w budynku "L" przy ul. Borowskiej 213. W biletomatach, by usprawnić przyjęcia, w ramach systemu kolejkowego została utworzona specjalna kolejka dla oddziałów i poradni dziecięcych.

Roman Skiba (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum