RZ/Rynek Zdrowia | 26-06-2015 14:44

Wrocław: powstała kolejne Strefa Rodzica, będą następne

W czwartek (25 czerwca) w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu odbyła się X edycja ogólnopolskiego programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".

We wrocławskiej klinice rocznie przebywa ponad 1900 młodych pacjentów. Strefa Rodzica została stworzona dla nich według indywidualnego projektu, by w jak największym stopniu dopasować istniejące warunki do potrzeb dzieci i ich rodziców.

Poza nowoczesną świetlico-stołówką powstał pokój z zapleczem socjalnym dla rodziców, umożliwiający odpoczynek oraz przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenia zostały wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, zabawki i gry dla najmłodszych, a także składane łóżka dla osób, które zechcą nocować w szpitalu.

Oficjalne otwarcie Strefy Rodzica to moment, w którym profesjonalną ekipę budowlaną zastępują pracownicy Budimeksu. W ramach wolontariatu montują i ustawiają meble, pomagają w pracach wykończeniowych. W działaniach tych niemal zawsze uczestniczy aktorka Agnieszka Grochowska, honorowa ambasadorka programu.

Strefę Rodzica we Wrocławiu - przyjazną dla rodziców i dzieci - udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektów-społeczników z Group-Arch a także firmy Ceramika Paradyż i Forbo Flooring Poland.

Program Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom został zapoczątkowany w 2012 roku. Od tego czasu powstało już dziewięć Stref Rodzica. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne - w Bydgoszczy i Olsztynie.