Wrocław: od marca lepsze warunki dla pacjentów kliniki hematologii

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2012 16:51

Od grudnia ubiegłego roku w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Akademii Medycznej we Wrocławiu prowadzony jest remont jednego ze skrzydeł budynku. Pacjenci uskarżają się na panujące w związku z tym warunki.

Obecnie kończy się malowanie ośmiu sal dla pacjentów. W każdej z nich będą po dwa łóżka i osobna łazienka. Będzie też dodatkowa sala intensywnej terapii. W połowie marca zaczną tu trafiać chorzy. Koszt inwestycji to pół miliona złotych. Za 400 tys. zł otrzymanych z MZ przygotowano dwie sale dla chorych bezpośrednio po przeszczepach - informuje Gazeta Wrocławska.

Pacjenci skarżą się m.in. hałas oraz utrudniony dostęp do łazienek. Nie wszystkim podoba się również praktyka wietrzenia sal niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, wprowadzona dla ograniczenia liczby infekcji - chorzy proszeni są wówczas o wyjście na korytarz.

Pod koniec 2013 roku okaże się, czy AM będzie mogła występować o unijne pieniądze na remont całego kampusu, czy na wybudowanie kolejnego etapu szpitala przy ul. Borowskiej.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum