Wrocław: nowy szpital działa, minister oglądał

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 03 września 2015 17:53

31 sierpnia szpital im. T. Marciniaka we Wrocławiu zaczął przyjmować pacjentów w nowej siedzibie. W czwartek (3 sierpnia) nowoczesny obiekt zwiedził minister zdrowia Marian Zembala i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski w towarzystwie dyrekcji szpitala - podało MZ w komunikacie.

 Wrocław: nowy szpital działa, minister oglądał
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czwartkowa wizyta ministra zdrowia jest kolejną we Wrocławiu. Zwiedzając budynek, minister rozmawiał z pacjentami hospitalizowanymi w szpitalu i personelem medycznym każdego oddziału.

Minister zachęcał też ielęgniarki do skorzystania z oferty podwyżki, którą przedstawił im resort zdrowia.

W Nowym Szpitalu Wojewódzkim funkcjonują: szpitalny oddział ratunkowy (550 łóżek), 15 oddziałów i przychodnia z 20 poradniami. Znajdują się tam także: zakład medycyny nuklearnej z dwiema gammakamerami, zakład rehabilitacji, dział endoskopii z sześcioma pracowniami, dział diagnostyki obrazowej. Szpital posiada centralną sterylizatornię oraz m.in. system poczty pneumatycznej łączącej wszystkie oddziały szpitala z apteką szpitalną oraz laboratorium.

Na terenie przylegającym do szpitala zlokalizowano lądowisko dla helikopterów sanitarnych. Innowacją jest tu tzw. „gorąca platforma”, usytuowana przy szpitalnym oddziale ratunkowym, na którą składają się: SOR, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci SOR-u (często w stanie ciężkim powypadkowym) będą diagnozowani i leczeni niezwłocznie po przybyciu do szpitala - podano w komunikacie.

Koszt budowy i wyposażenia Nowego Szpitala Wojewódzkiego to 385 mln zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum