Wrocław: nowoczesna szkoła dla niesłyszących dzieci

Autor: UMWD/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2011 20:29

Dzięki realizacji inwestycji o wartości ponad 20 mln zł powstała nowa siedziba Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław: nowoczesna szkoła dla niesłyszących dzieci

Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. W jego ramach wybudowano obiekt, w którym mieścić się będą: szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa i uzupełniające liceum ogólnokształcące.

Dzięki dotacji z budżetu samorządu dolnośląskiego i pieniądzom z Unii Europejskiej udało się też wyposażyć wszystkie sale lekcyjne oraz stworzyć nowoczesny kompleks sportowy i blok warsztatowy dla 200 niesłyszących uczniów.

Nowy gmach stoi w miejscu dwóch starych, wyeksploatowanych budynków, które zostały wyburzone. Ośrodek, który działa od 1948 roku, prowadził zajęcia dydaktyczne m.in. w obiektach z lat 60,, które częściowo były wyłączone z eksploatacji ze względu na fatalny stan techniczny.

Obecnie w ośrodku przebywa i uczy się 140 wychowanków w wieku od 3 do 24 lat. Szkoła obejmuje opieką coraz młodsze dzieci. Nowa baza pozwoli na rozszerzenie oferty edukacyjnej i przyjęcie większej liczby niesłyszących uczniów.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum