×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: dawny szpital skusił właściciela KFC i Starbucksa

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia31 października 2017 08:40

Dawne budynki Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu sprzedano za 21 mln zł firmie AmRest, właścicielowi KFC, Pizzy Hut, Burger Kinga i Starbucksa. Inwestor nie zdradza jak planuje zagospodarować nieruchomość.

Wrocław: dawny szpital skusił właściciela KFC i Starbucksa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Gazeta Wrocławska, budynki po szpitalu stoją nieużywane od ponad 2 lat.  Za kompleks szpitalny, w skład którego wchodzą 4 duże budynki i 6 mniejszych AmRest zapłacił 21 mln zł, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła cena wywoławcza. AmRest jako jedyny chętny stawił się do przetargu.

Obiekty znajdujące się znajdują się na terenie o powierzchni 1,8034 ha,  powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 9 073 m2. Po co firmie, która prowadzi restauracje, obiekty z końca XIX wieku?  W tej chwili nowy właściciel nie chce mówić o szczegółach inwestycji.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje działalność usług zdrowia i opieki społecznej na tym terenie, ale zgodnie z uchwałą rady miejskiej z września 2016 roku przystąpiono do sporządzenia nowego planu zagospodarowania na tym terenie. 

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze