Wrocław: budynek Zintegrowanego Bloku Operacyjnego już stoi, teraz czas na...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2017 10:55

Pięciokondygnacyjny budynek Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu jest już gotowy. Obecnie trwa wyposażanie nowe jednostki.

Wrocław: budynek Zintegrowanego Bloku Operacyjnego już stoi, teraz czas na...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, budowa bloku jest już zakończona, a budynek dostał już zgodę na użytkowanie. Aktualnie trwa jego wyposażanie. Kupowane są także kolejne sprzęty m.in. w tym urządzenie O-arm, czyli tomograf, który ma możliwość robienia zdjęć pacjentowi, gdy ten znajduje się na stole operacyjnym.

ZBO ma stanowić centrum operacyjne szpitala. Powstanie tam 11 sal operacyjnych, w tym jedna hybrydowa. Pozostałe to sala okulistyczna, dwie dla chirurgii naczyniowej i ogólnej, trzy dla oddziału ortopedii, dwie neurochirurgiczne, jedna urologiczna i jedna dla oddziału chirurgi twarzowo-szczękowej.

Nowy obiekt zajmuje ponad 6,5 tys. m kw. i w trzech miejscach łączy się z obecnym budynkiem szpitala. Do ZBO zostaną przeniesione wszystkie sale operacyjne oprócz sal kardiochirurgicznych. Szefowstwo szpitala ma nadzieję, że jednostka przyjmie pierwszych pacjentów już za kilka miesięcy.

Więcej: www.wroclaw.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum