Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia | 27-11-2017 20:40

Wrocław: budowa szpitala onkologicznego coraz bardziej odległa

Budowa nowego szpitala onkologicznego, do którego zostaną przeniesione oddziały z Dolnośląskiego Centrum Onkologii z pl. Hirszfelda oraz Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc z ul. Grabiszyńskiej, rozpocznie się dopiero w 2021 roku. Ma to być jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie.

W grudniu zostanie ogłoszony konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji nowego szpitala onkologicznego. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wrocławska, w grudniu samorządowa spółka ''Nowy Szpital Wojewódzki'' planuje ogłoszenie konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji nowego szpitala onkologicznego. 

Podpisanie umowy na projekt budowlano-wykonawczy planowane jest na czerwiec 2018 r. Prace projektowe potrwają 2 lata, a sama budowa będzie miała miejsce w latach 2021-2023. 

Pierwsi pacjenci zaczną być przyjmowani od 2024 roku. Warunki mają być komfortowe - chorzy będą hospitalizowani w dwu - i trzyosobowych salach z własnymi łazienkami. Łącznie w nowym szpitalu będzie leczonych 600 pacjentów. Szacowany koszt inwestycji to ok. 440 mln zł. 

Więcej: www.gazetawroclawska.pl