Wrocław: budowa nowego szpitala wojewódzkiego na finiszu

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2014 09:33

We Wrocławiu dobiega końca trwająca od 3 lat budowa szpitala na 550 łóżek. Pierwszych pacjentów nowy szpital wojewódzki na Stabłowicach przyjmie w grudniu. Rocznie ma się tu leczyć 30 tys. pacjentów. Planuje się, że co najmniej 12 tys. osób będzie tu operowanych, a 60 tys. chorych uzyska poradę ambulatoryjną.

Środki z budżetu województwa (223 mln zł) pokryją wydatki związane z budową budynków (powstanie m.in. czterokondygnacyjny gmach szpitala o pow. 48,7 tys. m kw.), wykończeniem wnętrz oraz budową lądowiska dla helikopterów wraz z zagospodarowaniem terenu. Koszt wyposażenia, ok. 130 mln zł brutto, zostanie pokryty z kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Do połowy lipca, czyli dokładnie po trzech latach budowy, obiekt ma mieć już wszystkie odbiory budowlane i zacznie się jego urządzanie. Teraz na placu budowy pracuje ok. 350 osób. Jednocześnie trwają przetargi na wyposażenie medyczne - informuje Gazeta Wyborcza.

Do nowego szpitala na Stabłowicach przeprowadzą się oddziały Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego, w skład którego wszedł dawny szpital kolejowy.

Zupełnie nowy i innowacyjny będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy z tzw. gorącą platformą, na którą składają się: dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Szpitalny oddział ratunkowy o pow. ok. 2,4 tys. m kw. jest ulokowany naprzeciw wjazdu dla karetek i zadaszonego pomieszczenia dla dwóch ambulansów. SOR będzie miał dwie oddzielne ścieżki - dla dorosłych i dla dzieci.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum