Wrocław: budowa nowego szpitala na finiszu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2014 10:20

Budynek Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławi jest prawie gotowy. Wkrótce rozpocznie się jego urządzanie, a chorzy trafią to na początku 2015 r.

Po trzech latach budowy nowego szpitala wojewódzkiego kończą się prace wykończeniowe i trwają odbiory inwestorskie. Koszt budowy nowego szpitala to 235 mln zł brutto.

Teraz gotowe sale są właściwie puste, czekają na meble i sprzęt. Zamontowano tylko wielkogabarytowe urządzenia, jak tomografy, angiografy czy rezonans. 

Wyposażanie szpitala wraz ze szkoleniem personelu potrwa około trzech miesięcy, ale miesiąc zabiorą próby wszystkich instalacji mających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa szpitala i pacjentów. Więc według najnowszych szacunków spółki, szpital rozpocznie działalność medyczną w lutym 2015 r..

Czterokondygnacyjny szpital rocznie ma przyjmować ok. 30 tys. pacjentów. Co najmniej 12 tys. osób będzie tu operowanych, a 60 tys. osób uzyska poradę ambulatoryjną. W szpitalu na 550 łóżek działać będzie duży SOR, 16 oddziałów z 550 łóżkami i przychodnia z 20 poradniami. Na Stabłowice w grudniu przeprowadzą się oddziały Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka.

Zupełnie nowy i innowacyjny będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy z tzw. gorącą platformą - działem diagnostyki obrazowej, blokiem operacyjnym i oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

Więcej:  www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum