×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: budowa nowego szpitala idzie zgodnie z planem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia21 października 2013 10:12

Nowy szpital wojewódzki przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu - pięciokondygnacyjny budynek z parkingami i lądowiskiem dla śmigłowców - przyjmie pierwszych pacjentów dokładnie za rok, jesienią 2014 roku. Przed budowniczymi jeszcze mnóstwo prac, głównie wykończeniowych, ale jedno skrzydło wygląda już tak, jak zaplanował to architekt.

Wrocław: budowa nowego szpitala idzie zgodnie z planem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na Stabłowice przeniesione zostaną oddziały Szpitala im. Marciniaka działające obecnie przy ulicach Traugutta i Wiśniowej. Będzie tu działać także 20 poradni. Na 550 łóżkach 16 oddziałów szpital ma przyjmować rocznie ok. 30 tys. pacjentów.

Szpital na Stabłowicach będzie miał charakter centrum ratunkowego, dlatego jego sercem będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z tzw. gorącą platformą, którą tworzą dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny z dziesięcioma salami oraz oddział intensywnej opieki medycznej.

Zakończenie odbioru prac budowlanych wyznaczono na 29 maja 2014 r., ale roboty muszą zakończyć się co najmniej dwa miesiące wcześniej. Trzeba będzie też szpital wyposażyć w sprzęt, co potrwa kilka miesięcy i kosztować ma ok. 130 mln zł.Obecnie wielosegmentowy budynek jest w stanie surowym zamkniętym. W 95 proc. wykonane są instalacje sanitarne, instalacja centralnego ogrzewania, wentylacja i instalacja chłodu. Instalacje: energetyczne, elektryczne i teletechniczne są gotowe w 80 proc. Trwa ocieplanie ścian budynku.

Budowa jest finansowana z budżetu województwa dolnośląskiego (223 mln zł) oraz z kredytu, który spółka Nowy Szpital Wojewódzki zaciągnęła w Europejskim Banku Inwestycyjnym (100 mln zł.).

Więcej: wroclaw.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze