Wrocław: będzie nowa klinika dla dzieci cierpiących na nowotwory

Autor: Gazeta.pl/ Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2009 09:18

Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu będzie miała nową siedzibę. Budynek obecnie zajmowany nie spełnia norm unijnych.

Jak wyjaśnia prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki, za małe są sale, nie ma oddziału dla dzieci po przeszczepach szpiku i miejsca dla rodziców.

Inwestorem i właścicielem obiektu będzie Akademia Medyczna we Wrocławiu. Koszt inwestycji to co najmniej 60 mln zł. Projekt ma sfinansować Ministerstwo Zdrowia.

Rektor dał już plac pod budowę - obok nowego kompleksu klinicznego przy ul. Borowskiej. Finansowe wsparcie obiecał, m.in. marszałek województwa. Część pieniędzy będzie pochodziła ze środków unijnych.  Ma włączyć się również Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Wstępny projekt użytkowy, określający wielkość pomieszczeń, liczbę łóżek itp. już jest gotowy. 60 łóżek ma stanąć w dużych jedno- i dwuosobowych salach. W nowym budynku przewidziano oddział dla dzieci po przeszczepach szpiku. Będzie też osobno onkologia i hematologia. Teraz są razem.

Atutem jest również samo położenie nowej siedziby i włączenie oddziału hematologicznego w kompleks klinik przy ul. Borowskiej. Dzięki temu nie trzeba będzie wozić dzieci na badania i zabiegi po całym mieście. Będą mogły korzystać na miejscu z tomografu, laboratorium czy nowoczesnego PET-a do wykrywania nowotworów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum