Wrocław: UZP prześwietli konkurs na projekt szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2009 15:55

Urząd Zamówień Publicznych przyjrzy się rozstrzygnięciu konkursu na projekt nowego wrocławskiego szpitala, który ma powstać w dzielnicy Stabłowice.

Przyczyną jest odwołanie od decyzji komisji przetargowej złożone przez jeden z zespołów uczestniczących w konkursie - informuje Gazeta Wyborcza.

Wyniki konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zostały ogłoszone 22 maja. Zwycięzcą okazał się wrocławski zespół pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego. Z decyzją nie zgodziło się siedmiu innych uczestników konkursu. Komisja przetargowa oddaliła jednak wszystkie protesty.

Jeden z nich został odrzucony z przyczyn formalnych: zdaniem komisji Artur Moryson z Pracowni Projektowej Archad nie miał pełnomocnictwa do reprezentowania wszystkich członków swojego konsorcjum. Architekt odwołał się jednak do UZP. Wcześniej poprosił o opinie dwie kancelarie prawne. Obie stwierdziły, że nie było podstaw do oddalenia protestu.

Artur Moryson chce, aby UZP nie tylko zajął się stroną formalną, ale także ocenił wynik konkursu od strony merytorycznej.

- Uważamy, że komisja popełniła błąd, gdyż wybrana praca nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia architekt. - Dlatego żądamy powtórzenia konkursu.

Bogdan Stanek, dyrektor departamentu realizacji inwestycji w UMWD jest natomiast zdania, że rozstrzygnięcie konkursu nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Nowy Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II na 500 łóżek ma powstać u zbiegu ul. Kosmonautów i przyszłej alei Stabłowickiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum