Wrocław: Szpital EuroMediCare rozbudowuje się

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2009 19:32

Wrocławski Szpital EuroMediCare rozbudowuje się. Od lipca będzie mógł przyjąć więcej pacjentów. Zyskają chorzy leczeni na oddziałach ortopedycznym, urologicznym i chirurgii plastycznej.

Placówka ma umowę z NFZ, więc wrocławianie mogą się w niej leczyć za darmo. Działa od siedmiu lat i każdego roku przyjmuje w dziewięciu oddziałach coraz więcej chorych. Szpital dysponował dotąd 44 łóżkami, ale jak twierdzi prezes firmy Piotr Gerber, potrzeby były coraz większe. Dlatego w ubiegłym roku podjęto decyzję o rozbudowie placówki.

W nowej części szpitala, przylegającej do wcześniej istniejącego budynku, na parterze są gabinety lekarskie i recepcja. Piętro zajmą chorzy. Przygotowano dla nich 40 miejsc w salach jedno- i dwupokojowych z łazienkami. Będą z nich korzystać pacjenci oddziału ortopedycznego, urologicznego i chirurgii plastycznej.

Szpital powiększył też o dwie sale zabiegowe blok operacyjny.

– Ich brak hamował część usług medycznych – tłumaczy dyrektor szpitala Marek Skoczylas.

Sale operacyjne, sala endoskopii oraz dział diagnostyki obrazowej, który wkrótce poszerzy się o tomograf komputerowy, wyposażono w sieć informatyczną. Dzięki temu możliwy będzie rozwój telemedycyny: przesyłanie obrazu i konsultacje na odległość oraz prowadzenie szkoleń.

Na rozbudowę szpitala spółka wydała 15 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum