×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: Nowy Szpital Wojewódzki za rok przyjmie pierwszego pacjenta

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia08 listopada 2013 10:03

550 łóżek, 15 oddziałów, przychodnia z 20 poradniami, pięć pięter, 400 kilometrów kabli do komputerów i telefonów, trzy tysiące umywalek - to tylko niektóre spośród danych dotyczących Nowego Szpitala Wojewódzkiego budowanego we wrocławskiej dzielnicy Stabłowice.

Wrocław: Nowy Szpital Wojewódzki za rok przyjmie pierwszego pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W listopadzie 2014 r. nowa lecznica przyjmie pierwszego pacjenta. Na razie szpital jest w stanie surowym zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe - informuje Gazeta Wrocławska.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań będzie "gorąca platforma": w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego umieszczony został dział diagnostyki obrazowej. Piętro wyżej znajdują się sale operacyjne, na które pacjenci będą przewożeni specjalnie dedykowanymi dla SOR-u windami.

Lądowisko umieszczono 150 metrów od budynku szpitala. Pacjenta na SOR przetransportuje meleks. Zaplanowano kupno jednego takiego pojazdu. Skróci to czas transportu z lądowiska do szpitala do jednej minuty.

Inwestor planuje zakończenie prac wewnątrz budynku do maja 2014 roku. Na zakup nowego sprzętu zostanie przeznaczonych 100 mln zł z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze