Wrocław: Dolnośląska Izba Lekarska przeprowadza się do zabytkowej kamienicy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2013 12:42

Dolnośląska Izba Lekarska przeprowadza się do zabytkowej kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego 45. Na modernizację nowej siedziby zaciągnęła 20-letni kredyt. Koszt inwestycji wyniósł ok. 15 mln zł, przy czym miasto dofinansowało remont elewacji.

Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale wiceprezes DIL Paweł Wróblewski zakłada, że w czerwcu kamienica osiągnie docelowy wygląd. Niewykluczone że Izba zorganizuje wtedy dzień otwarty, podczas którego zaprosi wrocławian do zwiedzania nowego oblicza XVIII-wiecznej kamienicy z gotyckimi piwnicami.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, na parterze znajduje się sala klubowa DIL i Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich oraz dwa pomieszczenia jego zarządu. Na I piętrze jest duża sala szkoleniowa, w razie potrzeby dzielona za pomocą składanego ekranu.

Na drugim piętrze będzie pracować szefostwo i administracja Izby. Sekretariat jest obszerny, oddzielony od korytarza matową szybą. Gabinet prezesa jasny i przestronny, aż z trzema oknami. Trzecie piętro przeznaczone jest dla członków sądu lekarskiego i rzeczników odpowiedzialności zawodowej. Tutaj będą się także spotykać członkowie komisji bioetyki DIL.

Jak zauważa Gazeta Wyborcza, pięknie prezentuje się też całkowicie przeszklona winda, prowadząca od poziomu piwnicy, w której ma powstać restauracja.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum