Wrocław: ANR przekazała teren pod budowę kliniki transplantologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 21:24

W październiku rozpocznie się budowa nowego pawilonu badawczo-szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Wrocławski Oddział Agencji Nieruchomości Rolnych nieodpłatnie przekazał na rzecz województwa dolnośląskiego teren o powierzchni ponad 1,5 ha, na którym powstanie nowy obiekt.

Wrocław: ANR przekazała teren pod budowę kliniki transplantologii

Jak poinformowało w poniedziałek (23 września) biuro prasowe Agencji Nieruchomości Rolnych, teren znajduje się na wrocławskim osiedlu Stabłowice. Łączna wartość przekazanych działek to ponad 3,5 mln zł. Koszt planowanej budowy pawilonu to 8,5 mln zł. Część środków będzie pochodziła z Unii Europejskiej.

Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Centrum od 24 lat prowadzi działalność w dziedzinie hematologii, immunologii, onkologii oraz transplantologii. Rocznie przyjmuje ponad 2,5 tys. pacjentów, w tym ponad 800 z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum