Wrocław: 12 stanowisk obserwacyjnych w rozbudowanym SOR w USK

Autor: Roman Skiba - PAP/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2018 14:44

SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma po rozbudowie 12 stanowisk obserwacyjnych. Inwestycja trwała kilka miesięcy i kosztowała 2 mln zł.

Po remoncie SOR w USK dysponuje sześcioma dodatkowymi stanowiskami obserwacyjnymi Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- To znacząca poprawa sytuacji medycyny ratunkowej we Wrocławiu. Dzięki tej rozbudowie i nowym stanowiskom obserwacyjnym zespoły karetek pogotowia będą szybciej przekazywać pacjentów i reagować na kolejne zgłoszenia. Nie będzie już kolejek karetek przed SOR - ocenia wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, który przeznaczył na remont 1,2 mln zł.

Po remoncie SOR w USK dysponuje sześcioma dodatkowymi stanowiskami obserwacyjnymi  - ich liczba wzrosła do 12. Powstały też dodatkowe stanowiska dla lekarza, pielęgniarki oraz ratownika medycznego.

Rozbudowana została ponadto rejestracja dla pacjentów, którzy sami zgłaszają się do SOR. Zwiększyła się również liczba gabinetów lekarskich. Powstał także pokój do rozmów lekarza z rodziną pacjenta.

- Rozdzieliliśmy część, w której obsługiwani są pacjenci z karetek, od tej dla osób,które przychodzą na SOR z lżejszymi dolegliwościami. To usprawni pracę całego oddziału. Jest też lepsze dla pacjentów - wskazuje dyrektor szpitala Piotr Pobrotyn.

Wojewoda Hreniak przypomniał, że w ostatnich okresie przekazał 23 nowe karetki pogotowia zespołom ratownictwa medycznego działającym na całym Dolnym Śląsku. Wsparł też rozbudowę SOR w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum