wloclawek.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 12-08-2019 20:39

Włocławek: spółka celowa samorządu województwa kupiła ambulanse dla szpitala

Stacja pogotowia ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku otrzymała nowoczesne ambulanse specjalistyczne, przystosowane do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji. Lecznica przechodzi obecnie systematyczny proces kompleksowej modernizacji - podaje serwis wloclawek.naszemiasto.pl.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Karetki zakupione przez spółkę celową samorządu województwa - Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne - to auta marki Volkswagen Crafter, klimatyzowane i fabrycznie wyposażone tak, aby mogły służyć ratowaniu zdrowia i życia. Zainstalowano w nich m. in. aparaturę do prowadzenia reanimacji, w tym defibrylator i urządzenie do mechanicznego masażu zewnętrznego serca, a także respirator i pompę infuzyjną. Razem pojazdy kosztowały prawie 2 miliony złotych.

- Klasa i wyposażenie tych nowych ambulansów dla Włocławka to standard, ale warto wiedzieć, że jest to standard na wysokim poziomie. W tej dziedzinie nie odstajemy od Europy - podkreśla marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Więcej: wloclawek.naszemiasto.pl