Włocławek: są pieniądze na inwestycje i remonty

Autor: JJ, Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2009 15:30

W Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku w przyszłym roku ma być rozbudowany szpitalny oddział ratunkowy.

Włocławek: są pieniądze na inwestycje i remonty

Obok remontu i rozbudowy SOR planowana jest także budowa nowego 3-kondygnacyjnego pawilonu. Dyrekcji szpitala, która przygotowywała się do tych inwestycji się od dawna udało się pozyskać pieniądze.

Na modernizację oddziału ratunkowego będą pochodziły one z programu unijnego „Infrastruktura i Środowisko”. Taką informację otrzymała dyrekcja włocławskiego szpitala z Ministerstwa Zdrowia tuż przed świętami. Szpital dostanie z unijnego programu na modernizację SOR 13,5 mln złotych. Dwa i pół miliona złotych dołoży samorząd województwa. Za te pieniądze oddział ratunkowy zostanie nie tylko przebudowany, ale i wyposażony w nowoczesny sprzęt do ratowania życia.

Rozpoczęcie prac na oddziale ratunkowym planowane jest na wiosnę. W przyszłym roku, latem ma ruszyć także budowa nowego 3-kondygnacyjnego pawilonu. Inwestycja ma związek z planem uruchomienia w we włocławskim szpitalu oddziału psychiatrycznego, na którego potrzeby ma być adoptowany pawilon, w którym znajdują się obecnie oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i rehabilitacja.

Te oddziały z kolei mają w przyszłości zostać przeniesione do nowego budynku, którego budowę będzie prowadzić i finansować Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne z siedzibą w Toruniu, której 100 proc udziałów w kapitale zakładowym ma Województwo Kujawsko-Pomorskie. Koszt planowanej inwestycji spółki we włocławskim szpitalu ma wynieść około 10 milionów złotych.

– Szpital we Włocławku jest specyficzną placówką, bo jest jedyną w tym mieście, która do tej pory ma spore zaniedbania i trzeba ją jak najszybciej dostosować do standardów europejskich. Z zakresie ratownictwa są tam ogromne potrzeby i są spełnione wszystkie wymogi – odpowiednia gęstość zaludnienia, odległość do innych lecznic. Stąd można było napisać dobry projekt i pozyskać niemałe pieniądze ze środków unijnych na jego realizację. Sadzę, że już za dwa lata będzie widać w szpitalu zainwestowane środki – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Włocławski szpital czekają w najbliższych latach duże inwestycje i spore zmiany. Jak podkreśla Beata Krzemińska placówka będzie miała ich trzy solidne źródła finansowania. Obok wspomnianych wcześniej szpital ma do zagospodarowania także środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 7 mln, co przy udziale środków z województwa, daje kwotę prawie 10 mln.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum