×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włocławek: nowy budynek szpitala z lądowiskiem dla śmigłowców - otwarty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 października 2013 12:46

Nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wraz z lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych otwarto w czwartek we Włocławku. Inwestycja kosztowała 18 mln zł.

Włocławek: nowy budynek szpitala z lądowiskiem dla śmigłowców - otwarty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Obiekt ma cztery kondygnacje i ponad 2,5 tys. m kw powierzchni użytkowej. Został wzniesiony w energooszczędnej technologii. W całości przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeszcze w październiku przeniesie się tu oddział internistyczny, a na listopad zaplanowano przeprowadzkę oddziałów dziecięcych, które zajmą niższe piętra. Znajdują się tu także pokoje socjalne dla rodziców chorych dzieci.

Rozbudowa i modernizacja włocławskiego szpitala trwa od kilku lat, a towarzyszy temu wyposażenie oddziałów w nowoczesny sprzęt specjalistyczny. Przedsięwzięcie jest finansowane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego i środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu przeprowadzono m.in. w 2010 r. kompleksową modernizację budynków dla oddziałów kardiologii i urologii za 3 mln zł, a także kupiono sprzęt i aparaturę medyczną dla oddziałów i pracowni za 7 mln zł. W tym roku zakończono dostawy aparatury i sprzętu medycznego dla oddziałów kardiologii, urologii, wewnętrznego i dziecięco-obserwacyjnego za 1 mln zł.

W kolejnym etapie przewidziana jest modernizacja starej części lecznicy. Powstała już koncepcja przebudowy bloku operacyjnego na oddziale neurochirurgicznym wraz projektem budowlanym i wykonawczym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze