Włocławek: medycyna pracy już w nowej siedzibie

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2015 14:01

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku rozpoczął w grudniu 2014 r. działalność w funkcjonalnym dwukondygnacyjny budynku.

Włocławek: medycyna pracy już w nowej siedzibie
Fot. Archiwum

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, obiekt przy ul. Wyszyńskiego 21, z wyraźnie wydzielonymi strefą pacjenta i segmentem administracyjno-socjalnym, ma łączną powierzchnię użytkową blisko 1,5 tys. m kw.

Poza przestronnymi gabinetami lekarskimi i gabinetami w których przeprowadza się badania specjalistyczne, do dyspozycji pacjentów są tu między innymi szatnia i sanitariaty. W części przeznaczonej dla załogi WOMP znajdują się  salka konferencyjna, szatnie i pomieszczenia socjalne oraz pokoje pracowników administracji i pomieszczenia gospodarcze.

Całość jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych - komunikację ułatwiają windy oraz jednolity poziom posadzek na każdej z kondygnacji.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 4 mln zł. Dopełnieniem jest nowe wyposażenie - w tym sprzęt komputerowy i diagnostyczna aparatura medyczna - za 700 tys. zł. Inwestorem jest samorząd województwa.

- Koniec z ciasnotą którą pamiętamy z poprzedniej lokalizacji przychodni. Choć, ze względu na wymagania nadzoru konserwatorskiego, odtworzyliśmy bryłę, a nawet detale architektoniczne stojącego tu poprzednio starego szpitala św. Antoniego, wnętrza są na wskroś nowoczesne, przestronne i funkcjonalne - zwraca uwagę marszałek Piotr Całbecki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum