Włocławek: inwestycje odmienią szpital

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2010 14:45

W Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku do 2012 roku ma powstać m.in. nowy pawilon dziecięcy i oddział psychiatryczny.

Trwają przygotowania do kompletnej zmiany wizerunku włocławskiego szpitala. Za pośrednictwem spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, we włocławski szpital ma być w najbliższych trzech latach zainwestowana rekordowa kwota pieniędzy.

– Razem z piętnastoprocentowym wkładem własnym szpitala, będzie to ponad sześćdziesiąt milionów złotych – mówi Wiesław Filar, prezes spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Już został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy modernizacji Oddziału Kardiologii. Kolejnym krokiem na być budowa nowego pawilonu, do którego przeniesione zostaną oddziały dziecięce. Ich miejsce, w budynku od ulicy, zajmie rehabilitacja, zaś pomieszczenia zwolnione przez rehabilitację będą wykorzystane na utworzenie bardzo potrzebnego Oddziału Psychiatrycznego.

Wiesław Filar dodaje, że stopniowo, do 2012 roku, będą modernizowane i wyposażane kolejne oddziały, wskazane przez kierownictwo placówki, a więc urologię, okulistykę, dermatologię, neurochirurgię i kolejne. Zapewnia, że wszelkie prace prowadzone będą w taki sposób, który nie zakłócić funkcjonowania placówki.

Więcej na: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum