Władze Rudy Śląskiej inwestują w szpital miejski

Autor: rudaslaska.com.pl/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2019 08:50

Władze Rudy Śląskiej zdecydowały się przekazać na inwestycje w szpital miejskim prawie 3,7 mln zł. Postanowienie w tej sprawie zostało podjęte podczas ostatniej sesji rady miasta.

Władze Rudy Śląskiej inwestują w szpital miejski
Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej zyskał 3,7 mln zł na inwestycje. Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Przekazane fundusze zostaną wykorzystane na remont Izby Przyjęć oraz tzw. wkład własny do termomodernizacji dwóch budynków. Ich ocieplenie będzie kosztowało ponad 3 mln zł, ale 85 proc. kosztów tej inwestycji będzie pochodziło z z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - informuje portal rudaslaska.com.pl.

Prace termomodernizacyjne dotyczą budynków A i B Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach, w których znajdują się obecnie: Oddział Psychiatryczny Ogólny, Oddział Pediatryczny oraz Oddział Psychiatrii Dziennej.

W trakcie prac wykonane zostaną: docieplenie elewacji, dachu i piwnic, wymieniona stolarka okienna i drzwi wejściowe oraz instalacje CO i CWU, w obydwu budynkach dobudowane zostaną również windy. Na dachach zamontowano też ponad 100 ogniw fotowoltaicznych. Inwestycja ma zostać zakończona w czerwcu 2019 roku

Z kolei remont Izby Przyjęć w Goduli planowany jest na maj br. W ramach remontu powstaną: cztery pokoje zabiegowe, trzy gabinety lekarskie, pokój badań USG i dwie sale obserwacyjne pacjentów. Zamontowany zostanie nowoczesny system kolejkowy. W zmodernizowanej przestrzeni swoje miejsce znajdą Izby Położnicza, Ginekologiczna i Neonatologiczna. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,3 mln zł, z czego 1,8 mln zł to środki z budżetu miasta.

Więcej: rudaslaska.com.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum