Wkrótce poznamy wykonawcę rozbudowy lubelskiego szpitala klinicznego

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2019 19:42

Wkrótce zostanie wybrany wykonawca największej części przebudowy i rozbudowy SPSK1 w Lublinie, przy Staszica 16. Pierwsi pacjenci trafią do tej części szpitala pod koniec 2022 roku.

Wkrótce poznamy wykonawcę rozbudowy lubelskiego szpitala klinicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwa ocena formalna ofert, które wpłynęły w konkursie na tę część wieloletniej inwestycji szpitala. Zainteresowane są dwie firmy Budimex i Warbud. - Za wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych oraz wybudowanie nowego obiektu oferenci oczekują bardzo zbliżonych kwot - ok. 95 mln zł, które mieszczą się w założonym przez szpital budżecie - informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie i tłumaczy, że zasadnicza różnica dotyczy czasu realizacji. Pierwsza z firm zapewnia, że wykona prace o pięć miesięcy szybciej.

Jak zapewnia rzeczniczka, wkrótce poznamy wykonawcę, który niezwłocznie przystąpi do pracy. Pierwsi pacjenci trafią do tej części szpitala pod koniec 2022 roku. Przy Staszica 16, w części północno-wschodniej działki, powstanie nowy zespół budynków.

W maju tego roku uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę. Szpital zaprojektowano na ośmiu kondygnacjach. Nad ostatnią kondygnacją powstanie lądowisko dla helikopterów.

Budynek będzie funkcjonalnie podzielony na dwie części: tzw. „taras dolny”, na którym zaplanowano Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Intensywną Terapię oraz tzw. „taras górny”, który został rozbity na dwie bryły zlokalizowane po obu stronach głównego trzonu komunikacyjnego.

Na górnych kondygnacjach zaplanowano głównie oddziały łóżkowe, które będą przeniesione z dotychczasowych lokalizacji, na niższych piętrach zaplanowano ulokowanie diagnostyki obrazowej, laboratoriów i banku krwi.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze