Witkowice: szpital okulistyczny przeniesie się do Nowej Huty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2012 12:37

Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Witkowicach w połowie marca przeniesie się z Witkowic do Nowej Huty, na Wzgórza Krzesławickie. Tam uruchomi cztery nowe poradnie.

W największej w regionie placówce, specjalizującej się w leczeniu niedowidzenia i chirurgii okulistycznej, miesięcznie odbywa się 600 hospitalizacji i ,5 tys. konsultacji.

Jak zapewnia Ilona Pawlicka, dyrektor szpitala, wszystkie prace remontowe już zostały zakończone. Na Wzgórzach Krzesławickich powstał duży, bo liczący ok. 6 tys. mkw. obiekt. Obecnie sale wyposażane są w nowy sprzęt. W nowym budynku pozostanie taka sama liczbę łóżek co w starym, czyli 60.

W szpitalu powstał nowy blok operacyjny składający się z sześciu sal. Zacznie tam też działać centrum ambulatoryjne. Pojawią się w nim cztery poradnie, których w Witkowicach nie było: poradnia chorób rogówki, laseroterapii, chorób siatkówki oraz cukrzycy.

Remont budynku wraz z jego wyposażeniem kosztował ok. 30 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa, unijnych dotacji oraz dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum