wielun.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 02-06-2017 18:54

Wieluń: lądowisko przy szpitalu ma powstać do końca sierpnia

Oddział ratunkowy SP ZOZ-u w Wieluniu (Łódzkie) został wyposażony w sprzęt za blisko 300 tys. zł. Teraz powstaje lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na szpitalny oddział ratunkowy kupiono respirator stacjonarny, aparat do znieczulania, stół zabiegowy i lampę zabiegową. Wszystko po to, aby utworzyć drugie stanowisko do resuscytacji pacjentów, czyli czynności mających na celu podtrzymanie i przywrócenie podstawowych funkcji życiowych. Urządzenia kosztowały 281,5 tys. zł. 85 proc. wartości sprzętu stanowi dofinansowanie, pozostałą kwotę (42,2 tys. zł) przekazał powiat wieluński.

II etapem unijnego projektu będzie budowa przy szpitalu lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego za 1 mln 280 tys. zł. Przetarg, w którym brały udział trzy firmy, został rozstrzygnięty w styczniu. Zgodnie z umową, lądowisko ma powstać do końca sierpnia br.

Na doposażenie SOR-u i budowę lądowiska ministerstwo przyznało SP ZOZ w Wieluniu wsparcie w ramach unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. 

Więcej.wielun.naszemiasto.pl