Wielkopolskie: znajdą 31 mln zł na blok operacyjny?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2014 15:03

Na utworzenie bloku operacyjnego w NZOZ "Szpitalu w Puszczykowie im. prof. S. T. Dąbrowskiego" Sp. z o.o. potrzeba 31 mln zł. Władze powiatu mają pomysł, skąd je wziąć.

Radni powiatowi zwiększyli kapitał zakładowy spółki szpitala w Puszczykowie o 3 mln zł.  Ale w najbliższym czasie potrzeba jeszcze 31 mln zł na szpital.

W ostatnich pięciu latach szpital pozyskał dotacje i dofinansowanie na prowadzone inwestycje w kwocie 11 mln 664 tys. 672 zł. Wybudowano lądowisko dla śmigłowców, Szpitalny Oddział Ratunkowy, budynek ocieplono i zakupiono specjalistyczny sprzęt. Szpital otrzymał też 3 mln 231 tys. 300 zł pożyczki z NFOŚiGW.

Do roku 2016 trzeba utworzyć blok operacyjny. Ma kosztować 31 mln zł. Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży mieszkań w budynku przy szpitalu i ze sprzedaży parku o powierzchni 7,5 hektarów, który został już zamieniony na działki budowlane. Spółka, która teren sprzeda, pokazała podział radnym z Puszczykowa. Działki mają od 1,2 tys. metrów kwadratowych do ponad 2 tysięcy. Dochód ze sprzedaży szacowany jest na 10 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum