×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolskie: zabytkowy szpital w Ludwikowie już po modernizacji

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek zdrowia20 listopada 2013 10:27

We wtorek (19 listopada) w szpitalu w Ludwikowie, będącym częścią Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu, zakończyła się trwająca ponad rok przebudowa. Zabytkowy budynek przeszedł gruntowną modernizację.

Wielkopolskie: zabytkowy szpital w Ludwikowie już po modernizacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dostosowano do obowiązujących standardów cały pawilon chorych numer 1. Znajdują się tu m. in. pracownie bronchofiberoskopowa, diagnostyki laboratoryjnej, rentgenowska i zespół sal konferencyjnych. Zagospodarowano również poddasze oddziału leczenia gruźlicy: w efekcie stworzono nowy 12-łóżkowy pododdział gruźlicy pozapłucnej - informuje Głos Wielkopolski.

W ramach inwestycji w zabytkowym budynku szpitala wymieniono konstrukcję i pokrycie dachu, dobudowano klatkę schodową i zamontowano windę. Powstały też nowe instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła, instalacja przeciwpożarowa, elektroniczna kontrola dostępu do pomieszczeń, system audio-video do porozumiewania się z pacjentami zakaźnymi oraz pełen monitoring. 

Remont oddziałów leczenia gruźlicy był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Dotacja wyniosła ponad 7 mln zł. Ponad 2,6 mln zł dał samorząd województwa, a kilkaset tysięcy złotych - Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze