Wielkopolskie: sprzedadzą park i hotel, żeby wybudować blok operacyjny

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 02 października 2013 09:46

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Szpital w Puszczykowie" zostanie rozbudowany. Powstanie nowy budynek z sześcioma salami operacyjnymi na pierwszym piętrze i centralną sterylizatornią na parterze. Wartość inwestycji szacowana jest na około 30 mln zł.

Wielkopolskie: sprzedadzą park i hotel, żeby wybudować blok operacyjny

Pieniądze mają pochodzić między innymi ze sprzedaży parku i przyszpitalnego hotelu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Puszczykowie pojawił się wniosek Starostwa Powiatowego w Poznaniu, które jest właścicielem szpitala, o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla gruntów położonych przy lecznicy. Starosta poznański Jan Grabkowski już powołał spółkę, która przejmie część majątku szpitalnego, aby go spieniężyć - informuje Głos Wielkopolski.

Placówka jest obecnie w trakcie drugiego etapu modernizacji. Dobiega końca remont oddziału paliatywno-hospicyjnego. Pacjenci będą mogli korzystać z niego jeszcze w tym roku. Pierwsza część modernizacji zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. Ocieplono wszystkie budynki należące do lecznicy, powstało również biuro przyjęć planowych dla pacjentów i oddział dziennego pobytu.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum