Wielkopolskie: rusza rozbudowa szpitala w Jarocinie

Autor: Portal Samorządowy/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 10:14

Umowa na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o.o. (Wielkopolskie) została oficjalnie zawarta. Inwestycja, która ruszy lada moment jest warta ponad 8,5 mln zł zł.

Wielkopolskie: rusza rozbudowa szpitala w Jarocinie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prace budowlane obejmą nadbudowę i rozbudowę budynku obecnego oddziału wewnętrznego i łącznika. Obecnie budynek jest dwukondygnacyjny - parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się Oddział Chorób Wewnętrznych.

Dzięki rozbudowie powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt. Na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii.

Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica powstanie nad istniejącymi piwnicami.

Pieniądze na rozbudowę pochodzą z obligacji (6,1 mln zł) oraz z bankowego kredytu (3 mln zł). Prace rozpoczną się na początku października. Deklarowany czas realizacji to jedenaście miesięcy.

W skład konsorcjum powołanego do realizacji zadania wchodzą trzy spółki: Lider - Heli Factor, Erekta Budownictwo oraz EREKTA Budownictwo Specjalistyczne

Więcej: www.portalsamorządowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze