Wielkopolskie: rozdysponowano kolejną pulę unijnych środków na inwestycje zdrowotne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2018 08:58

W styczniu br. zarząd woj. wielkopolskiego zdecydował o kolejnym, unijnym wsparciu finansowym w ramach tzw. listy rezerwowej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia.

Dofinansowanie z listy rezerwowej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Fot. archiwum

Kwota 45 mln zł podzielona została na 11 placówek w różnych częściach Wielkopolski, które należą zarówno do samorządu wojewódzkiego, jak i powiatowego, a także innych instytucji świadczących usługi medyczne.

Najwyższą dotację w wysokości ponad 11 mln zł otrzyma Szpital Powiatowy w Rawiczu. Drugim w kolejności jest Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych (6,5 mln zł), który kupi wyposażenie i sprzęt medyczny dla poradni geriatrycznej z dzienną opieką nad osobami starszymi, a także dla hospicjum oraz dziennego oddziału rehabilitacji. Trzecim pod względem wysokości dofinansowania jest projekt Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które chce wybudować w Pile hospicjum (5,5 mln zł).

Poza tym wsparcie dostaną również Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Kościanie, Wielkopolski Ośrodek Reumatologiczny w Śremie, SP ZOZ im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, szpitale powiatowe w Gostyniu, Wolsztynie i Obornikach, Szpital Średzki Serca Jezusowego oraz Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, gdzie zaplanowano zakup nowoczesnych systemów zapobiegających np. odleżynom u pacjenta. 

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, w listopadzie ub. r. z Wielkopolskiego RPO rozdzielono 75 mln zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum