×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolska: prywatny inwestor wybuduje szpital dziecięcy?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia04 lutego 2014 20:24

Władze Wielkopolski chcą, aby lecznica dziecięca w Poznaniu powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Marszałek województwa spotkał się m.in. z radnymi i lekarzami, by omawiać koncepcję budowy nowego szpitala pediatrycznego.

Wielkopolska: prywatny inwestor wybuduje szpital dziecięcy?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na początek ma powstać jedynie pediatria, natomiast część ginekologiczno-położnicza miałaby ruszyć kilka lat później. Z takiego obrotu sprawy nie jest zadowolona prof. Mariola Ropacka-Lesiak, wielkopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie położnictwa i ginekologii - informuje Głos Wielkopolski.

Specjalistka wskazuje, że cztery oddziały ginekologiczno-położnicze w Poznaniu obsługują aż jedną trzecią regionu, w tym znaczną liczbę ciąż o przebiegu powikłanym. To dowodzi, że nowy oddział jest bardzo potrzebny.

Niezadowolonych z rozmów jest więcej. Opozycja nie przekonała marszałka do odstąpienia od budowy placówki w ramach PPP - prywatny inwestor miałby zrealizować inwestycję, zaciągając kredyt, a województwo - spłacić go, dzierżawiąc budynek przez 25 lat. Tymczasem, w ocenie oponentów tej koncepcji, można zaoszczędzić ogromne pieniądze powierzając budowę spółce podległej samorządowi.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze