Wielkie zakupy grudziądzkiego szpitala

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2009 09:20

Kierownictwo Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu ogłosiło przetarg na zakup sprzętu medycznego, potrzebnego do wyposażenia placówki w Węgrowie. Szanse na kontrakt mają tylko duże konsorcja producenckie, wspierane przez banki lub silne grupy kapitałowe.Rozstrzygnięcie przetargu na kwotę 46 mln złotych zaplanowano na pierwszą połowę czerwca - podają Nowości.

Kontrahenci mają sześć tygodni na sporządzenie oferty i przedstawienie jej władzom miejskiej lecznicy.

- Nie dysponujemy takimi pieniędzmi od ręki, stąd wypłaty będą realizowane w formie rat, przez 6 lat po 8 mln zł rocznie - informuje Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. - Podobnie jak kierownictwo lecznicy, jestem zdania, że zakupy sprzętu medycznego należy realizować kompleksowo, a nie rozbijać je na kilka mniejszych przetargów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w ewentualnym konsorcjum znajdą się wyspecjalizowani producenci, którzy zaoferują nam najlepszy sprzęt po możliwie najniższych cenach.

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na pierwszą połowę czerwca. Wyłonieni kontrahenci będą więc mieli czas do jesieni tego roku na wyprodukowanie i dostarczenie aparatury medycznej do Węgrowa.

- Jeśli na etapie procedury przetargowej nie dojdzie do opóźnień, mamy zamiar zamontować wyposażenie do końca roku - mówi na łamach Nowości Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiego szpitala. - Nie ukrywam, że zależy nam na grupach producenckich z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, bo tam działają największe firmy z branży medycznej. Wykaz potrzebnej aparatury spisaliśmy na ponad 300 stronach ogłoszenia. Nie sądzę, aby jedna firma była w stanie podołać naszemu zamówieniu.

Co jednak w sytuacji, kiedy na ogłoszenie wyposażenia szpitala nikt nie odpowie? Dyrektor Nowak zapewnia, że jest przygotowany na taką ewentualność, lecz w obecnej sytuacji woli nie zdradzać żadnych szczegółów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum