Wieliczka chce mieć własny szpital. Będą konsultacje społeczne

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2018 09:59

Do nowej strategii rozwoju "Małopolska 2030" burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł zgłosił projekt budowy szpitala na terenie tej gminy. Plan zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do roku 2030.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Burmistrz zgłosił projekt w imieniu wszystkich szefów gmin powiatu wielickiego. Teraz wieliczanie będą dyskutować na temat lecznicy podczas majowych konsultacji społecznych (prawdopodobnie w dniach 10-15 maja). W sondażu można będzie też wskazać, która z proponowanych dla lecznicy lokalizacji jest najlepsza.

Zdaniem burmistrza Wieliczki taka inwestycja to konieczność. W powiecie potrzebny jest szpital z oddziałami ratunkowym i paliatywnym. Podobnego zdania jest wielicki starosta Jacek Juszkiewicz, który utrzymuje, że od pewnego czasu do starostwa docierają liczne sygnały o potrzebie powstania szpitala.

W jego ocenie w powiecie, który ma najwyższe saldo migracji w Polsce, taka placówka jest niezbędna. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego z 2015 roku liczba mieszkańców powiatu wielickiego powinna przekroczyć 120 tys. w roku 2030, tymczasem już na koniec 2017 roku było ponad 123 tys. mieszkańców.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum