Więcej miejsc noclegowych dla rodziców dzieci z oddziałów neonatologicznych w ICZMP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 18:10

Z 25 dodatkowych miejsc hotelowych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi będą mogli korzystać rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych w klinikach neonatologicznych. Dzięki temu zwiększy się możliwość kontaktu opiekunów ze swoimi dziećmi w czasie pandemii.

Więcej miejsc noclegowych dla rodziców dzieci z oddziałów neonatologicznych w ICZMP
Z miejsc hotelowych będą mogli korzystać rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych w klinikach neonatologicznych. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W poniedziałek poinformował o tym na Twitterze m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, dziękując szpitalowi w Łodzi "za szybkie rozwiązanie problemu".

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki poinformował, że od wtorku do dyspozycji rodziców zostanie przekazanych 25 dodatkowych miejsc hotelowych w internacie znajdującym się na terenie głównego budynku Instytutu. "Będą z nich mogli korzystać opiekunowie pacjentów hospitalizowanych w klinikach neonatologicznych (Klinika Neonatologii i Klinika Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt)" - wyjaśniono w komunikacie.

Wskazano, że rodzic, który chce zamieszkać w internacie musi posiadać aktualny (tj. wykonany w ciągu 72 godzin) wynik testu na koronawirusa, natomiast matki przebywające w szpitalu, które chcą pozostać z dzieckiem, nie muszą wykonywać testów. Po wypisie z klinik położniczych, mogą bezpośrednio przeprowadzić się do wskazanych im pomieszczeń. Świadczenie będzie dostępne na podobnych zasadach jak w Hotelu Matek.

Dzięki temu rodzice i opiekunowie będą mieli większy dostęp do przebywających w szpitalu dzieci, co było mocno utrudnione z powodu trwającej pandemii koronawirusa i reżimu sanitarnego. W miniony piątek przeciwko temu przed łódzkim szpitalem protestowało kilkanaścioro rodziców. Jak tłumaczyli, część z nich nie widziała swoich nowo narodzonych pociech nawet kilka miesięcy. Domagali się zmiany zasad panujących w szpitalu i możliwości częstszego kontaktu ze swoimi dziećmi. 

PAP - Bartłomiej Pawlak

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum